SOSYAL MEDYA REKLAMLARI

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Reklamları Servislerimizi İnceleyin

Son yılların etkileyici pazarlama öykülerinin altında başarılı sosyal medya uygulamaları yatıyor. Satın alma kararı veren orta ve özellikle de genç kuşağın eğilimlerinin oluşmasında sosyal medya açık ara ön planda yer alıyor. Kullanıcı sayısı ve nüfusa oranı dikkate alındığında dünya standartlarının çok üzerinde olan kullanıcı grafiği, Türk firmalarına mutlak bir sosyal medya perspektifi oluşturmalarını dayatıyor. Bu zorunluluğu avantaja devşirmek için uzman bir ekip ile sosyal medya ayağınızı kuruyor, değişim ve trendleri takip ederek yürütülmesini sağlıyoruz.

Yaygınlığı ve alanında ilk olması nedeni ile Facebook sadece bireysel kullanıcılar için değil belki de daha fazlası ile firmaların, müşteri ve müşteri adayları ile buluştuğu sosyal medya platformlarının başında geliyor. Facebook’un kurulduğu tarihten günümüze, dünya ölçeğinde kullanıcı sayısı açısından her zaman ilk 10 içinde yer alan ülkemizde farklı sektörlerden çok sayıda firma Facebook sayfaları ile inanılmaz başarı öykülerine imza attılar. Firmanızın, mesajını ve itibarını en saygın şekilde yansıtacak Facebook sayfanız için uzman ekibimiz proje önerilerinizi bekliyor.

Sosyal medyada hesabınızı yönetirken şirketiniz hakkındaki olumsuz (argo) yorum ve paylaşımlara karşı hemen harekete geçip sayfanızı bu kelimelerden arındırırken, size ulaşmak isteyenlere de şirketiniz hakkında en doğru bilgileri veriyoruz.

Neden Facebook Reklamları?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağı olan Facebook kişisel iletişimin yanı sıra reklam platformu olarak da kullanılmaktadır. Facebook reklamları geniş hedef kitlelere ulaşma, tüketiciyle etkileşimin fazla olması ve satışları arttırma gibi birçok nedenden dolayı firmalar için çok cazip gelmektedir. Genel anlamda Facebook reklamları ile;

 • Hedef kitlenize ulaşma
 • Marka bilinirliğini arttırma
 • Web sitelerinin trafiğini arttırma
 • Fan ya da beğeni sayısını arttırma
 • Müşterilerle iletişimde olma
 • Satış elde etme

Gibi amaçlara hizmet etmektedir. Bununla beraber geleneksel reklam çalışmalarına oranla maliyetleri daha düşük!

 

Facebook Reklam Modelleri

 • Sayfa Gönderisiyle Etkileşim: Facebook sayfanızda paylaştığınız bir gönderiyi (fotoğraf, video, link) daha fazla kişiye ulaşmak için kullanılır.
 • Sayfa Beğenmeleri: Facebook sayfanızın beğeni sayısını arttırmak için kullanılır.
 • İnternet Sitesine Tıklamalar: İnternet sitenizin trafiğini arttırmak için kullanılır.
 • İnternet Sitesi Dönüşümleri: İnternet sitenizin üzerinde dönüşümleri (form, satış vs.) arttırmak için kullanılır.
 • Uygulama Yüklemeleri: Uygulamalarınızın yüklenme sayısını arttırmak için kullanılır.
 • Uygulamayla Etkileşim: Uygulamalarınızın etkileşimi arttırmak için kullanılır.
 • Etkinlik Yanıtları: Facebook etkinliğinizi daha fazla kişiye duyurarak katılımı arttırmak için kullanılır.
 • Teklif Alımları: Facebook tekliflerinizin tanıtımını yapmak için kullanılır.
 • Video Görüntülemeleri: Videonuzun görüntülenme sayısını arttırmak için kullanılır.

Doğru Hedef Kitle!

Facebook’ta reklam verirken en çok önemsemeniz gereken alan burasıdır. Zira burada reklamınızı kimlere göstermek istediğinizi belirleyeceksiniz. Facebook reklamlarınızla insanları konuma, yaşa, cinsiyete ve ilgi alanları gibi demografik bilgilere göre hedefleyebilirsiniz. Reklamlarda kullanıcıların Facebook dışında yaptıkları şeylere göre de hedefleyebilirsiniz. Hedef kitlenizi ne kadar doğru bir şekilde belirlerseniz bütçenizi verimli bir şekilde kullanmış olursunuz.

Yüksek dönüşüm, Düşük Maliyet!

Facebook reklamlarınızın yüksek dönüşüm alması ve bütçenizi gereksiz yere harcamaması için Facebook reklam optimizasyonuyöntemlerini bilmeniz ve doğru şekilde uygularız.

Sizi başarıya götürmesi için kullanabileceğiniz bazı yöntemleri kullanarak Facebook reklamlarınızı optimize ederiz. Bu yöntemleri aşağıda sizin için listeledik.

1. Başlamadan önce hedefinizi belirleriz.

Reklam kampanyanız üzerine çalışmaya başlamadan önce, hedefinizin ne olduğunu belirlemeniz gerekiyor. Bu hedefe ulaştıracak en doğru yolu daha işin başındayken çizeriz.

2. Doğru hedef kitleyi belirleriz.

Facebook reklam optimizasyonu ile ilgili en önemli konu doğru hedef kitleyi bulmaktır.

3. Doğru performans ölçütünü gözlemleriz.

Kullanıcıların reklamlarda ilk göreceği şey reklam görseli olacağı için, görselin dikkat çekici ve kaliteli olmasına özen gösteririz.

Facebook Store veya Facebook Mağazası temel olarak Facebook sayfanızda ürünleri gösterip, doğrudan satışını yapabileceğiniz bir sekmedir. Bu sayede Facebook üzerindeki potansiyel müşterilerinize, Facebook’tan ayrılmadan ve sitenizi ziyaret etmek zorunda kalmadan satış yapabilmenizi sağlayan bir araçtır.

Haberden sanata, siyasetten alışverişe her gün sosyal medya hesaplarında yeni dünyalar kuruluyor. Düne ait olanın eski sayıldığı sosyal medya hesaplarının oluşturulması ve bu hesapların takibinde firmanız dinamizmine yakışacak performansı vaat ediyoruz.

Dünya gündemini belirleyen Twitter’da daha çok kişi tarafından bilinmenizi sağlarız.

Türkiye’de 5 Milyon’a yakın profesyonel kullanıcısı olan Linkedin ile hedef kitle seçip reklamınızı bu kişilere gösterebiliriz.